آیا نماز آیات را به شکل دیگری هم می توانیم بخوانیم چگونه

۱۳۹۸/۱۲/۲۳ ۲۰:۳۴:۴۸
آیا نماز آیات را به شکل دیگری هم می توانیم بخوانیم چگونه

س 712: نماز آیات چگونه باید خوانده شود؟ ... صورت سوم: يکى از رکعت‌ها را به يکى از دو صورت و رکعت ديگر را به نحو ديگر بجا آورد. ... س 713: آیا وجوب نماز آیات اختصاص به کسانی دارد که در شهر وقوع حادثه هستند و یا شامل همه ... س 715: بعد از وقوع زلزله در منطقهای، غالباً در مدت کمی دهها پس لرزه رخ میدهد، حکم نماز آیات در این موارد چیست؟

توضیح المسائل - نماز آیات. ... مسأله ۱۴۷۰نماز آیات که دستور آن بعداً گفته خواهد شد به واسطه سه مورد واجب می‌شود: ... سوّم: زلزلهبنا بر احتیاط واجباگرچه کسی هم نترسد. ... شود، فقط مردم همانجا باید نماز آیات بخوانند، و بر مردم جاهای دیگر واجب نیست.

15 ژوئن 2011 ... نماز آیات دو رکعت است و در هر رکعت پنج رکوع دارد ، که به دو روش خوانده می شود . ... اکنون به عنوان نمونه، نماز آیات را به شکل کوتاه آن با تقسیم سوره 'قدر' بیان می کنیم: ... آنها به اندازه خواندن یک رکعت هم باشد بنابر احتیاط واجب باید نماز آیات را .... میخواستم بدونم آیا برای هر زلزله باید نماز بخوانیم یا یکبار کافیست.

5 آگوست 2017 ... به همین بهانه، گزارشی از چگونگی خواندن نماز آیات را برایتان آماده کردیم. نماز آیات را به چند شکل می‌توان خواند؛ ... سوم؛ اگر هم نمازگزار، در یک رکعت از نماز آیات پنج مرتبه حمد و سوره بخواند و در رکعت دیگر یک حمد ..... آیا کسی که در زمان ماه گرفتگی یا خورشید گرفتگی عذر شرعی دارد باید قضای نماز ایات را بجا آورد.

3 نوامبر 2013 ... با وقوع این پدیده طبیعی، «نماز آیات» بر همه مسلمانان مناطق مذکور واجب است. ... زمان خواندن نماز آیات از زمانی است که کسوف شروع می‌شود تا زمانی که به نهایت می‌رسد‌، ‌این نماز ... صورت سوم: یکى از رکعت‌ها را به یکى از دو صورت و رکعت دیگر را به نحو دیگر بجا آورد. .... باسلام وتشکر آیا سوره توحیدرومیشه 5 قسمت کنیم.

خوش آمدید

بستن